Direction Osiek 86, 63-920 Pakosław  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.         Phone  697-301-509 lub 726-301-509

 

A A A

Modernizacja komputera polega na wymianie lub rozbudowaniu niektórych podzespołów. Wymiana komponentów na nowe poprawia szybkość i sprawność systemu operacyjnego oraz aplikacji.

Modernizacji komputera podlegają m.in. takie podzespoły jak:

 • Pamięć RAM- Zbyt mała pojemność pamięci spowalnia komputer, natomiast  nie powinno się również montować pamięci o zbyt dużej pojemności. Każdy system podaje optymalną ilość pamięci dla danego systemu operacyjnego.

 • Dysk twardy- Nowy dysk twardy sprawi, ze system operacyjny sprawniej będzie się uruchamiać. Szybszy transfer skróci długość ładowania niezbędnych plików. Na nowym dysku z większa pojemnością bez problemu zmieścimy wszystkie pliki wraz ze zdjęciami, muzyką oraz filmami. 

 • Napęd optyczny-Wymiana napędu na nowy sprawi, że będzie on szybciej pracować, a także nowoczesna nagrywarka DVD bez problemu odtworzy i zapisze wszystkie płyty znajdujące się obecnie na rynku

 • Karta graficzna- Nowoczesna karta graficzna to bardzo ważny podzespół w szczególności dla graczy komputerowych. Ponosi ona odpowiedzialność za generowanie płynnej animacji w coraz to bardziej realistycznych grach.

 • Płyta główna i Procesor- Modernizacja procesora na nowy sprawi, że komputer będzie działał zdecydowanie szybciej. Rożnicę taką w szczególności można zauważyć przy montażu i edycji filmów, pakowania oraz rozpakowywania plików, a także szyfrowania. Niestety nie w każdym przypadku można zainstalować nowy procesor na starszej płycie głównej. 

 • System operacyjny- Instalacja nowego systemu zalecana jest w przypadku, gdy obecny system działał przez dłuższy czas oraz, gdy często były instalowane nowe programy. Reinstalacja na pewno poprawi sprawność systemu operacyjnego.

 • Zasilacz- Bardziej wydajne podzespoły potrzebują więcej prądu. Należy zwrócić uwagę na moc zasilacza, ponieważ zbyt mocno obciążony zasilacz może ulec uszkodzeniu i być przyczyną awarii innych podzespołów.

 • Monitor- Obraz na nowym monitorze LCD sprawi, że kolory będą bardziej intensywne co poprawi komfort naszego wzroku. Również nowy monitor będzie wyposażony w gniazda cyfrowe. 

 • Klawiatura i mysz- Klawiatura i mysz ulegają najszybszemu zużyciu. Nowa mysz i klawiatura poprawią wygląd estetyczny, a także komfort pracy.

Modernizacji może podlegać także laptop- mimo, że sposób unowocześnienia jest nieco ograniczony to wymiana niektórych podzespołów jest dużo szybsza. 

 

W przypadku konserwacji naszego sprzętu bardzo ważnym elementem jest:

 • Oczyszczanie komputera z zalegającego kurzu. Sytuacja ta dotyczy zarówno zewnętrznego oczyszczania obudowy jak i wewnętrznego, która dotyczy podzespołów.

 • Wymiana past termoprzewodzących z układów podzespołów

 • Oczyszczenie styków pamięci RAM, gniazd graficznego, złącz zasilających oraz sygnałowych

 • Wykonanie testu temperatury na poszczególnych podzespołach przy pełnym obciążeniu sprzętu.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania modernizacja komputera

Znalezione obrazy dla zapytania powrót do menu